13.56Mhz PVC RFID NFC Access Control Card Smart Access Card For Emplyee Id Office Id
Product Details
| Chip: | F08 | Communication Interface: | RFID, NFC Technology |
|---|---|---|---|
| Frequency: | 13.56 MHz, 13.56Mhz | Application: | Hotel, Membership Card, Access Control, Business Card, Bank, Traffic, Club, Gym, Super Market, Parking, Etc. |
| Special Features: | Waterproof / Weatherproof, Mini Tag | Packaging: | White Box |
| Material: | PVC,PET,Bio PVC,Paper | Size: | 86*54*0.76mm Or Customized Smart Card |
| Card Surface: | Matte/Gloss/finish | Embossing: | Gold & Silver |
| Type: | M1 | Data Storage: | 8000 |
| Housing: | Lamination, Reliable, Smooth Print Surface. | Customized Support: | LOGO Printing Customization |
| Highlight |
13.56Mhz smart access card,NFC smart access card,Office mifare id cards |
||
Product Description
| Material | PVC, PET, Wood, BioPVC, etc. |
|---|---|
| Size | 85.5 * 54 * 0.86mm or Customized size |
| Printing | Full Color Printing |
| Available Chip | Compatible with all major lock systems |
| Frequency | 13.56MHz |
| Standard | ISO/IEC14443 |
| Data capacity | 8K bit |
| Accepted working temperature | -25°C to 70°C |
| Rewrite cycle | 100,000 times |
| Data saving | Over 10 Years |
Product Highlights
New Factory 13.56Mhz PVC RFID NFC Access Control Card Smart Access Card for Emplyee Id/Office Id Professional smart access cards designed for employee identification, office access control, and secure facility management. Product Specifications Material PVC, PET, Wood, BioPVC, etc. Size 85.5 * 54 * ...
Economical Software Free Support Smart Card Hotel Door Lock With RFID Card
Economical software-free RFID smart card hotel door lock. Features 18-month battery life, 1000kg pressure strength, Grade C security, and compatibility with various door types. Durable construction with 100,000+ cycle testing.
Hotel Security Door Lock Resistant To Violent Impact With 18 Months Battery Life
Professional hotel security door lock with 18-month battery life, resistant to >1000kg impact. Compatible with various door types (wood, steel, glass, etc.) and offers card/key access. Customizable solutions available.
Please use our online inquiry contact form below if you have any questions, our team will get back to you as soon as possible.