Alloy Construction Apartment Locks Smart Door Lock Wi-Fi
Product Details
| Data Storage Options: | Memory Card | Lock Cylinder Security Grade: | Grade C |
|---|---|---|---|
| Network: | Wi-Fi | Smart App: | None |
| Door Type: | Glass Door, Wood Door, Steel Door, Stainless Steel Door, Aluminum Door, Brass Door, Wood Door, Steel Door, Stainless Steel Door, Aluminum Door, Brass Door | Material: | Aluminium Alloy, Stainless Steel, Stainless Steel/brass/high Impact Polycarbonate |
| Product Name: | High Safety Smart Hotel Lock | Power: | 4 Pcs 6V Alkaline Battery |
| Battery Life: | 18 Months | Pressure Strength: | More Than 1000 Kg |
| Applicable Door Thickness: | 40-50 Mm | Weight: | 2.6KG |
| Environmental Requirements: | -20℃ -60 ℃,humidity ≤95% No Corrosive Gas And Dust. | ||
| Highlight |
Alloy Apartment Locks,Construction Apartment Locks,Wi-Fi smart door lock |
||
Product Description
- Durable aluminum alloy construction
- Multiple unlocking methods (APP / Code / Card / Key)
- Real-time access records and monitoring
- Remote control via mobile application
- Low power consumption with battery backup

| Product Name | Smart Door Lock Apartment |
| Power Supply | DC6V, low battery alarm 4.8V |
| Battery Life | 18 months |
| Pressure Strength | More than 1000 kg |
| Material | Stainless steel/brass/high impact polycarbonate |
| Applicable Door | Standard residential doors |
| Weight | Approximately 2.6kg |
| Environmental Requirements | Temperature: -20℃ to 60℃, humidity ≤95%, no corrosive gas and dust |

Product Highlights
Durable alloy smart door lock with 18-month battery life, 1000kg pressure strength, and multiple unlock methods. Ideal for apartments & hotels. OEM/ODM available.
Economical Software Free Support Smart Card Hotel Door Lock With RFID Card
Economical software-free RFID smart card hotel door lock. Features 18-month battery life, 1000kg pressure strength, Grade C security, and compatibility with various door types. Durable construction with 100,000+ cycle testing.
Hotel Security Door Lock Resistant To Violent Impact With 18 Months Battery Life
Professional hotel security door lock with 18-month battery life, resistant to >1000kg impact. Compatible with various door types (wood, steel, glass, etc.) and offers card/key access. Customizable solutions available.
Please use our online inquiry contact form below if you have any questions, our team will get back to you as soon as possible.